Segmentace produktů, tedy rozdělení produktů do kategorií, bývá často v e-shopech nastavena defaultně. A to je bohužel jedno z horších marketingových „přednastavení“, protože se obrací primárně k zákazníkovi, aby se v internetovém obchodě snadno a rychle orientoval, ale už nebere v potaz produktový marketing. Proto se s vámi podělím, jak efektivně pracovat s produkty v Google Nákupech a dalších nástrojích.

Cílem tohoto video kurzu je pochopit produktový marketing a logickou práci s produktovým portfoliem, o kterém by měl mít přehled každý e-shopař. Do půl hodiny pochopíte, jak segmentovat svoje výrobky, jaké skupiny vám vydělají peníze a které naopak peněženku zbytečně zatíží. Součásti video kurzu jsou také praktické příklady, jež můžete aplikovat ihned po zhlédnutí.

Video kurz Produktový marketing vychází z webináře, který je určený pro všechny zákazníky e-shopové platformy Shoptet. Obsahuje však také bonusové části: aplikaci vlastních štítků pomocí pravidel přímo v Google Merchant Centeru (bez Mergada) nebo použití vlastního CSV souboru s produkty, například interaktivní tabulku Google Sheet.

Důležitá jsou data
    • základní segmentace
    • výhody a nevýhody základní segmentace
    • vlastní rozdělení
    Vlastní rozdělení
    • příklady
    • jak to funguje
    • práce v Mergadu
    • uvedení do praxe v marketingových kanálech
    Bonus navíc
    • použití vlastních štítků pomocí pravidel v Google Merchant Centeru
    • tvorba vlastních štítků pomocí tabulky v Excelu např. Google Sheet
  • Získáte know-how

Zhlédnutí videa vám přinese možnost vyzkoušet moje tipy v praxi.

Kurz produktového marketingu je obecně vhodný pro každého, kdo vlastní e-shop nebo jej spravuje. Měli byste mít obecný přehled o cenotvorbě a marži svých výrobků.

Co od kurzu očekávat

• Délka videa
    do 30 minut

• Know-how
    pro práci
    s produkty

Jak získat video kurz?

Cílem této audioknihy je posílit vaše povědomí o online marketingu. Série podcastů zahrnuje různá témata.