Google Analytics

Seznámení s Google Analytics pro začátečníky

Založili jste si své první webové stránky nebo e-shop a potřebujete pomoc s nastavením důležitých parametrů v Google Analytics? Potom jste tady správně a toto školení je určené právě vám. Vyhodnocování v Google Analytics je vhodné využívat zejména tam, kde už vám nestačí klasické statistiky, které vám nabízí váš aktuální administrační systém.

Google Analytics

V rámci tohoto krátkého kurzu se tak kompletně dozvíte, jak připravit Google Analytics (dále jen GA) pro svůj web či e-shop, a dále spolu projdeme veškeré oblasti, které doporučuji řešit a sledovat.

• LEKCE 1
    Základní funkce
    • základy fungování Google Analytics
    • zakládání nových účtů, zdrojů dat, udělování práv kolegům a externím spolupracovníkům
    • pokročilé nastavení – e-shop, filtry, atribuční modely…
    • propojení služeb jako Google Search Console a Google Ads
    • které části v Google Analytics nepřehlédnout
    • vychytávky v Google Analytics
  • LEKCE 2
    Vyhodnocování dle Google Analytics

Kromě základního nastavení však přejdeme i ke stěžejní práci s GA. Seznámím vás s rychlým a efektivním vyhodnocováním dat, nasměruji vás na důležitá místa tohoto nástroje. Během školení se tedy zaměříme na:

• publikum – informace, které jsou pro vás podstatné a na které se radši nespoléhejte
    • akvizice – vše o zdrojích a mediích, základy používání sekundární dimenze atp.
    • chování – praktická ukázka, jaká data lze získat (budeme řešit zajímavé příklady)
    • konverze – nejdůležitější část pro majitele e-shopů
  • Certifikát za absolvování online kurzu

Online kurz je zakončený certifikátem, který vám zašlu na e-mail.

Školení je cíleně zaměřeno zejména na praxi. Pokud již máte založený účet GA a najdeme v něm data alespoň za poslední 1-2 měsíce, můžeme v průběhu školení vyhodnocovat přímo váš e-shop, což může být velmi přínosné.

1 lekce zahrnuje

• online kurz
    60 min.

• brožura
    ke kurzu

Cílem této audioknihy je posílit vaše povědomí o online marketingu. Série podcastů zahrnuje různá témata.